Główny Inspektor Sanitarny powołany

Nominacja Głównego Inspektora Sanitarnego

Dr hab. n. med. Jarosław Pinkas został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko wręczając akt powołania nowemu głównemu inspektorowi, jednocześnie podziękowała ustępującemu ze stanowiska Markowi Posobkiewiczowi za jego wieloletnią rzetelną pracę, za ogromne zaangażowanie i wkład włożony w prace nad ustawą o tzw. dopalaczach, a także za kreatywny i niepowtarzalny sposób zwracania uwagi na różne zagrożenia z zakresu zdrowia publicznego. Pożegnaniu towarzyszyły życzenia dalszych sukcesów w rozwoju osobistym i zawodowym.

Marek Posobkiewicz złożył 20 lipca br. rezygnację z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Na tym stanowisku zastąpił go Jarosław Pinkas – były wiceminister zdrowia, konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego oraz pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw organizacji struktur instytucji publicznych administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.
 

Sylwetka Jarosława Pinkasa

Jarosław Jan Pinkas jest lekarzem, menedżerem, doktorem habilitowanym nauk medycznych, specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej, medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego, nauczycielem akademickim, konsultantem krajowym w dziedzinie zdrowia publicznego, dyrektorem Szkoły Zdrowia Publicznego w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. 

W latach 2005–2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, w latach 2015–2017 sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, a w latach 2017–2018 był sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. 
 

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 31.08.2018 10:23
Osoba publikująca: Mateusz Klimczak
Zmodyfikowano: 31.08.2018 10:23
Osoba modyfikująca: Mateusz Klimczak