II konferencja w ramach Debaty "Wspólnie dla zdrowia" za nami

Małgorzata_Gałązka-Sobotka

II konferencja w ramach Debaty "Wspólnie dla zdrowia" odbywała się w ramach Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy-Zdroju.

Jestem przekonana, że to dzięki naszej debacie, tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy- Zdroju przyciągnęło do  udziału w ścieżce poświęconej zdrowiu rekordową w historii tego wydarzenia liczbę prawie 500 osób. 

Ocena merytoryczna wydarzenia należy do uczestników spotkania. Zapewne nie zaspokoiliśmy wszystkich oczekiwań, nie podjęliśmy wszystkich ważnych tematów i nie udzieliliśmy odpowiedzi na ważkie pytania, tym niemniej jednoznacznie wybrzmiało, że zdrowie wymaga inwestycji a sektor nowoczesnych narzędzi, procesów i zmiany postaw, które warunkują wzrost efektywności nakładów przeznaczanych na ochronę zdrowia.  

Za przełomowe uznano posiedzenie rządu poświęcone inwestycjom w zdrowie. Na tę sesję czekano od lat i została odebrana przez wielu uczestników jako symbol nowego podejścia do zdrowia w polityce. To naturalnie zwiększy presje na konkretne działania i skuteczne interwencje w najbardziej wrażliwych obszarach opieki zdrowotnej: dostępność, jakość, problemy kadrowe, poziom finansowania czy integracja. 

 

Dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka 

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 07.09.2018 16:31
Osoba publikująca: Kinga Łuszczyńska
Zmodyfikowano: 07.09.2018 16:10
Osoba modyfikująca: Kinga Łuszczyńska