Lekcja dla małych pacjentów o zasadach zdrowia i bezpieczeństwa

lekcja bezpieczeństwa

Wiceminister zdrowia Zbigniew J. Król oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur poprowadzili dziś lekcję bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdrowia dla dzieci z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie. 

W jej trakcie przypominali o tym, że nie można bawić się w pobliżu ulicy, uczyli, jak właściwie przechodzić przez pasy oraz pod jaki numer zadzwonić w sytuacji alarmowej. 
Małych pacjentów odwiedził Krokodylek Tirek, który wraz z wyjątkowymi nauczycielami przypominał dzieciom podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny. Krokodylek Tirek, czyli maskotka Inspekcji Transportu Drogowego, odwiedza uczniów  przedszkoli  i  szkół,  ale  nie  zapomina  o bezpieczeństwie najmłodszych, którzy nie mogą uczestniczyć w szkolnych zajęciach. Podczas dzisiejszej lekcji krokodylek przyniósł wiele radości dzieciom. Wszyscy wspólnie obejrzeli film, w którym Tirek przekazywał zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.  Były też zdrowotne zagadki i nauka wspólnego wierszyka.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania, a prawidłowych zachowań na drodze uczyły się m.in. na specjalnie przygotowanym dla nich miasteczku ruchu drogowego. 
"Wszyscy zdali egzamin z lekcji bezpieczeństwa i zasad higieny" – mówił wiceminister Zbigniew J. Król, dziękując dzieciom za udział spotkaniu. 

Wiceminister zdrowia i Główny Inspektor Transportu Drogowego poprzez zabawę przekazali małym pacjentom wiedzę o tym, jak bezpiecznie zachować się na drodze i w jaki sposób dbać o codzienną higienę. Po zakończeniu lekcji na wszystkie dzieci czekały upominki.
 

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 14.12.2018 09:56
Osoba publikująca: Kinga Łuszczyńska
Zmodyfikowano: 14.12.2018 09:56
Osoba modyfikująca: Kinga Łuszczyńska