Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ze wsparciem unijnym modernizuje kolejne bazy

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ze wsparciem unijnym modernizuje kolejne bazy

Dzisiaj podpisano kolejną umowę o dofinansowanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja o łącznej wartości ponad 23 mln zł obejmie wybudowanie i modernizację baz w Bydgoszczy-Osielsku, Katowicach, Białymstoku i Szczecinie-Goleniowie. Lotnicze Pogotowie udziela m.in. pomocy w razie poważnych wypadków drogowych, czy transportuje pacjentów w najcięższych stanach między placówkami.

- Jesteśmy dumni z Waszej służby i odwagi ratowania życia. Cieszymy się, że wsparcie ze środków unijnych poprawia jakość i warunki waszej pracy – powiedział wiceminister Sławomir Gadomski.

Modernizacja baz LPR jest niezwykle ważna szczególnie w kontekście spełniania standardu tzw. „złotej godziny”, czyli nieprzekraczania 60 minut pomiędzy zdarzeniem a rozpoczęciem specjalistycznego leczenia.

Obecna perspektywa finansowa środków unijnych pozwala na kontynuację rozpoczętych działań w zakresie budowy, remontów oraz doposażanie kolejnych baz: w Płocku, Olsztynie, Lublinie, Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy oraz dalszą modernizację i rozbudowę baz w Gdańsku, Sanoku, Szczecinie i Białymstoku. Cały projekt ze względów technicznych podzielono na III etapy. Jego szacowana łączna wartość to 73,6 mln zł.

Uzupełnieniem podjętych działań z dofinansowaniem unijnym jest przystosowanie śmigłowców oraz wyposażenie załogi w sprzęt pozwalający na wykonywania operacji lotniczych w niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz w nocy.

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 28.03.2019 13:03
Osoba publikująca: Mateusz Klimczak
Zmodyfikowano: 20.05.2019 10:54
Osoba modyfikująca: Mateusz Klimczak