W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mali ratownicy – edukacja na wesoło z okazji Dnia Dziecka

03.06.2019

W minioną sobotę po raz kolejny najmłodsi świętowali Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ogromną popularnością cieszyły się atrakcje przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia. Na naszych stoiskach dzieci znalazły dla siebie mnóstwo niespodzianek, nie tylko dobrze się przy tym bawiąc, ale również zdobywając praktyczną wiedzę.

Mali ratownicy – edukacja na wesoło z okazji Dnia Dziecka

Mali ratownicy

Obowiązkowym punktem miasteczka Ministerstwa był „Szpital Lali i Misia” gdzie najmłodsi mogli wcielić się w rolę lekarza lub chirurga. Była to świetna okazja do oswojenia z akcesoriami medycznymi – strzykawką czy stetoskopem. Nieco starsze dzieci, pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej wzięły udział w warsztatach pierwszej pomocy. Ratownicy przeszkolili ponad 400 dzieci, które na pamiątkę odbytego kursu otrzymały Certyfikat Małego Ratownika. Dodatkowo maluchy uczyły się bandażowania, a także chętnie oglądały wnętrze karetki pogotowia oraz dentobusu. Specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia uczyli jak dobrze się odżywiać i komponować zdrowe, zbilansowane posiłki. Na stanowisku Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji "Poltransplant" dzieci na pluszakach wykonywały m.in. transplantacje narządów i zapoznawały się z budową anatomiczną człowieka. Przedstawiciele Narodowego Centrum Krwi prezentowali  sprzęt medyczny, który jest wykorzystywany do poboru krwi. Na stosiku Głównego Inspektoratu Sanitarnego można było dowiedzieć się jak ważne są czyste ręce i jak należy je umyć.

Z kartą EKUZ na wakacje

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował specjalne stoisko, gdzie można było uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Potwierdza ona prawo do korzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych np. podczas urlopu w krajach Unii Europejskiej, na takich samych zasadach, jak ubezpieczeni w danym kraju. Tego dnia w punkcie wydano aż 410 takich kart. Z kolei przedstawiciele Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia pomogli zalogować się 200 osobom do Internetowego Konta Pacjenta.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
03.06.2019 15:07 Mateusz Klimczak
Pierwsza publikacja:
03.06.2019 15:07 Mateusz Klimczak