Minister Szumowski z wizytą w Łomży

Minister Łukasz Szumowski wręczył dziś Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży .

Minister Łukasz Szumowski wręczył dziś Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Odznaczył również zasłużonych dla ochrony zdrowia z tego terenu. W uroczystości wzięli udział: wojewoda podlaski, parlamentarzyści, włodarze miasta, przedstawiciele samorządu województwa, dyrektor oraz pracownicy szpitala.

Certyfikat Akredytacyjny dla szpitala w Łomży

Certyfikat Akredytacyjny potwierdza, że szpital oferuje wysoką jakość opieki zdrowotnej. Szpital w Łomży może się pochwalić wysoką jakością – zarówno w działalności klinicznej, jak i administracyjnej.

"Służba zdrowia to nie są zawody jakich wiele, to nie praca jak każda inna. Wymaga wiele wysiłku i poświęceń, ponieważ w naszych rękach jest to, co pacjenci mają najcenniejszego – zdrowie i życie. I pomimo wielu trudności, wielu wyzwań, jakie stawia nam codzienność, personel łomżyńskiego szpitala dzielnie pełni swoją misję" – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. – "Polscy pacjenci są zdani na służbę zdrowia, w której monitorowanie jakości to proces. Wręczona dzisiaj akredytacja to kolejny krok we właściwym kierunku”.

Zasłużeni dla ochrony zdrowia

Podczas spotkania w Łomży minister Szumowski wręczył także odznaczenia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. To najważniejsze odznaczenie przyznawane przez Ministra Zdrowia. Otrzymały je osoby, które szczególnie przysłużyły się ochronie zdrowia w Polsce, m.in. profesjonalnym podejściem do pracy na rzecz zdrowia pacjentów.

– „Decyzję dotyczącą każdego odznaczenia podejmuje minister zdrowia. Po zapoznaniu się z Państwa działalnością nie mam wątpliwości, że właśnie Państwa codzienna praca powoduje, że łomżyńscy pacjenci mogą czuć się bezpiecznie” – powiedział minister.

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 02.05.2018 10:09
Osoba publikująca: Rafał Babraj
Zmodyfikowano: 02.05.2018 10:09
Osoba modyfikująca: Rafał Babraj