Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjne i Centrum Sportu GUMed

Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Centrum Sportu GUMed

31 sierpnia br. w Gdańsku minister zdrowia Łukasz Szumowski wziął udział w uroczystościach otwarcia pierwszego etapu budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz inauguracji działalności Centrum Sportu GUMed - najnowocześniejszego akademickiego obiektu sportowego na Pomorzu.

Budowa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) to największa inwestycja realizowana obecnie przez Gdański Uniwersytet Medyczny, której końcowym efektem będzie najnowocześniejszy w Polsce kompleks medyczny. Środki finansowe na budowę pochodzą przede wszystkim z budżetu państwa, które zarezerwowało na ten cel ponad 592 mln zł. Koszt budowy z wyposażeniem to ok. 600 mln zł, a zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2020. 

– To inwestycja niezwykle ważne dla całego regionu – podkreślił w wystąpieniu minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. – Cieszy mnie, że tak dobry uniwersytet, jakim jest Gdański Uniwersytet Medyczny, będzie miał nowoczesne centra badawcze i naukowe, między innymi wczesnych faz badania, bo bez nich medycyna nie będzie szła do przodu. 

Z kolei Centrum Sportu GUMed, którego partnerem strategicznym jest Polski Związek Piłki Nożnej to miejsce aktywnego wypoczynku i integracji studentów i pracowników GUMed, ale także doskonała przestrzeń do organizacji wydarzeń o charakterze rekreacyjno-sportowym, spotkań konferencyjnych, targowych czy komercyjnych imprez rozrywkowych. W ramach kosztującej 24 mln złotych inwestycji powstała arena sportowa o powierzchni 1100 m2 i trybunami na ponad 700 miejsc, z boiskami do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, oraz sale ćwiczeń do aerobiku, squasha, wschodnich sztuk walki i zapasów.

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 06.09.2018 12:38
Osoba publikująca: Mateusz Klimczak
Zmodyfikowano: 06.09.2018 12:38
Osoba modyfikująca: Mateusz Klimczak