W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ponad 550 mln zł na walkę ze skutkami pandemii COVID-19

08.05.2020

8 maja br. wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podpisał decyzje dla 5 projektów na wsparcie systemu ochrony zdrowia w zapobieganiu, przeciwdziałaniu oraz zwalczaniu COVID-19. Inwestycje będą współfinansowane ze środków europejskich w ramach funduszowego pakietu antywirusowego.

wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski

"To dzięki możliwościom, jakie daje niedawno przyjęta specustawa funduszowa, mogliśmy tak szybko zareagować na potrzeby spowodowane pandemią. Pacjenci i kadra medyczna są szczególnie narażeni na skutki epidemii wywołanej przez koronawirus. Pieniądze z Programu Infrastruktura i Środowisko przeznaczamy przede wszystkim na ochronę ich zdrowia, ale też na zakup sprzętu niezbędnego do ochrony przed zakażeniami " – podkreśla Sławomir Gadomski.

Wiceminister Zdrowia Sławomir Gadomski

W ramach wszystkich projektów zakupione zostaną środki ochrony indywidualnej, w tym maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji oraz sprzęt i aparatura medyczna, które następnie przekazane zostaną podmiotom zaangażowanym w realizację działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem „COVID-19”.

„Współpraca i walka z pandemią COVID-19 jest dzisiaj szczególnie ważna. My myślimy także o pomocy systemowi ochrony zdrowia w dłuższej perspektywie czasowej, na co pozwolą dodatkowe środki unijne i krajowe w wysokości 550,7 mln zł. Zdrowie to dzisiaj absolutny priorytet" – dodaje Sławomir Gadomski.

Środki oraz sprzęt zakupiony przez Ministerstwo Zdrowia w ramach projektów będzie sukcesywnie rozdysponowywany w tym i przyszłym roku. Pierwsze dostawy sprzętu trafią do odbiorców zgodnie
z zapotrzebowaniem, czyli głownie do szpitali, już wkrótce.

Zdjęcia (1)