Powrót

Rozwój kompetencji kadr ochrony zdrowia w leczeniu uzależnień - rusza nowy projekt Fundacji Vis Salutis

Nowy projekt szkoleniowy w obszarze leczenia uzależnień – podpisano umowę o dofinansowanie

17 grudnia 2025 r. podpisano umowę o dofinansowaniu projektu pt. „Rozwój kompetencji w odpowiedzi na wyzwania związane z leczeniem uzależnień. Zintegrowany program szkoleń dla pracowników systemu ochrony zdrowia”, realizowanego przez Fundację Vis Salutis.

Informacje nt. umowy:

Działanie: FERS.01.13 Umiejętności w sektorze zdrowia

Umowa: FERS.01.13-IP.07-0019/25/5274/2025/422 dla projektu nr FERS.01.13-IP.07- 0019/25

Beneficjent: Fundacja Vis Salutis.

Wartość projektu: 3 028 919,17 zł

Wartość dofinansowania: 2 499 464,09 zł

Cel projektu: Celem projektu jest podniesienie jakości i skuteczności leczenia uzależnień poprzez rozwój kompetencji zawodowych u 72 os., będących w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień lub zrekrutowanych w kolejnym postępowaniu kwalifikacyjnym. Projekt obejmuje działania edukacyjne w zakresie profilaktyki, diagnostyki, terapii i rehabilitacji.

W ramach projektu planuje się: rozwijanie kompetencji zawodowych uczestników, zapewnienie dostępu do superwizji i wsparcia eksperckiego, przygotowanie materiałów dydaktycznych i narzędzi do samokształcenia oraz umożliwienie zdobycia praktycznych umiejętności w realnych warunkach klinicznych.

{"register":{"columns":[]}}