Świętowaliśmy wspólnie z najmłodszymi1

Dzień dziecka 2018

W minioną niedzielę po raz szósty dzieci świętowały swój dzień w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Atrakcje przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia cieszyły się ogromną popularnością. Na naszym stanowisku dzieci wraz ze swoimi opiekunami znalazły dla siebie mnóstwo ciekawostek i dobrze się przy tym nie tylko bawiły, ale przede wszystkim uczyły.

Dzień Dziecka przebiegał pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak Mały”. Do organizacji święta najmłodszych włączyło się wiele ministerstw i instytucji rządowych. Punktualnie o 10:30 bramy ogrodu otworzył dla gości szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Pierwszych przybyłych do miasteczka Ministerstwa Zdrowia przywitał wiceminister Janusz Cieszyński.

Mali ratownicy               

Dzieciaki, a także dorośli, pod okiem wykwalifikowanej służby medycznej wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy. Ratownicy przeszkolili ponad 400 dzieci, które na pamiątkę odbytego kursu otrzymały Certyfikat Małego Ratownika.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się także „Szpital dla misia”, gdzie najmłodsi mogli wcielić się w rolę lekarza lub pielęgniarki. Była to świetna okazja do oswojenia małych uczestników z akcesoriami medycznymi – strzykawką czy stetoskopem. Dodatkowo maluchy uczyły się bandażowania, a także chętnie oglądały wnętrze karetki pogotowia. Specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia uczyli jak dobrze się odżywiać i komponować zdrowe, zbilansowane posiłki, a animatorzy w kąciku malucha organizowali zabawy oraz konkursy z nagrodami. Obowiązkowym punktem miasteczka była fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Z kartą EKUZ na wakacje

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował specjalne stoisko, gdzie można było uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Potwierdza ona prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa. Tego dnia w punkcie wydano ponad 200 takich kart.

Na stanowisku „Poltransplantu” dzieci na pluszakach wykonywały m.in. transplantacje narządów i zapoznawały się z budową anatomiczną człowieka.  Przedstawiciele Narodowego Centrum Krwi pokazywali  sprzęt medyczny, który jest wykorzystywany do poboru krwi. Na stoisku można było także obejrzeć film edukacyjny, który niósł przesłanie, jak ważne jest ratowanie ludzkiego życia poprzez honorowe oddawanie krwi.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy ponownie za rok!

Dzień dziecka 2018
Dzień dziecka 2018
Dzień dziecka 2018
Dzień dziecka 2018
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 15.06.2018 14:27
Osoba publikująca: Kinga Łuszczyńska
Zmodyfikowano: 15.06.2018 14:27
Osoba modyfikująca: Kinga Łuszczyńska