Wystawa „Ułańska jesień” do obejrzenia w Ministerstwie Zdrowia

Wieniawa

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w gmachu Pałacu Paca zostanie zaprezentowana wystawa na temat Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, jednego z najbliższych współpracowników Józefa Piłsudskiego.

Lekarz i wierny żołnierz Marszałka to niezwykle ciekawa i oryginalna postać, "bon vivant" i "arbiter elegantiarum" międzywojennej Warszawy. Jego życie i działalność stały się przedmiotem badań naukowych, m. in. zespołu badaczy z Głównej Biblioteki Lekarskiej. Dzięki ich zaangażowaniu powstała wystawa „Ułańska jesień – generał dywizji, doktor medycyny Bolesław Wieniawa-Długoszowski 22 lipca 1881 – 1 lipca 1942” pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Zostaną na niej zaprezentowane najważniejsze pamiątki, świadectwa i fotografie dokumentujące życie jednej z najważniejszych postaci przedwojennej Polski. 

Wszystkie osoby zainteresowane wystawą oraz Pałacem Paca serdecznie zapraszamy do odwiedzenia siedziby Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15 w sobotę 10  listopada w godz. 9.00 – 16.00.
 

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 21.11.2018 13:10
Osoba publikująca: Kinga Łuszczyńska
Zmodyfikowano: 21.11.2018 13:10
Osoba modyfikująca: Kinga Łuszczyńska