Powrót

Zaproszenie na panel dyskusyjny „Po męsku o zdrowiu”

Zaproszenie na panel dyskusyjny „Po męsku o zdrowiu”
2026-06-26 10:00
2026-06-26 

Ministerstwo Zdrowia, Warszawa Ul. Miodowa 15 sala kinowa
  • KIEDY

    26 czerwca 2026 (piątek)

    godz 10:00

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Ministerstwo Zdrowia

    Warszawa Ul. Miodowa 15

    sala kinowa

  • DODATKOWE INFORMACJE

    Wjazd wozów transmisyjnych od 09:30

Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Ojca zapraszamy na okolicznościowy panel dyskusyjny „Po męsku o zdrowiu”.

Statystyki wyraźnie pokazują, że mężczyźni żyją krócej, częściej chorują na choroby układu krążenia, częściej dokonują prób samobójczych. Mężczyźni żyją w Polsce o 7 lat krócej niż kobiety.  Rzadziej robią badania i mniej chętnie korzystają z narzędzi profilaktycznych niż kobiety, np. w programie Moje Zdrowie, wśród osób poniżej 50 r.ż. kobiety stanowią nawet 2/3 ankietowanych.

Celem naszego spotkania jest podnoszenie świadomości zdrowotnej wśród mężczyzn. Spotkanie otworzy minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda, a w rozmowie udział wezmą: prof. Piotr Dobrowolski, kardiolog, prof. Piotr Radziszewski, urolog, dr hab. Paweł Koczkodaj, ekspert prewencji pierwotnej nowotworów, Maciej Karaszewski, psychiatra, dyrektor departamentu lecznictwa w MZ, Cezary Trybański, koszykarz, Krystian Pesta, aktor.

{"register":{"columns":[]}}