W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pierwszy tydzień działania programu Mój Prąd

09.09.2019

W pierwszym tygodniu funkcjonowania programu dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych Mój Prąd Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjął niemal 170 wniosków.

Program Mój Prąd

Dzięki uproszczonej procedurze 6 września br., po niespełna tygodniu od wpływu wniosków, zrealizowano już pierwsze płatności na rzecz beneficjentów programu w łącznej kwocie 80 tys. zł! Pozytywnie ocenionych i zaakceptowanych przez Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego jest już 78 projektów opiewających w sumie na kwotę 390 tys. zł. Łączna zainstalowana moc wspartych mikroinstalacji to 458,95 kW.

Każdy kolejny dzień to coraz większe zainteresowanie, dzięki zgłaszanym uwagom eksperci NFOŚiGW mogą na bieżąco dostosowywać program do potrzeb wnioskodawców. Między innymi wprowadzono możliwość wspierania wszystkich instalacji zakończonych po dniu 23 lipca 2019 r., a nie jak dotychczas – zakończonych dopiero po ogłoszeniu konkursu.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na naszej stronie internetowej.

Materiały

Szczegółowe informacje dotyczące programu Mój Prąd