Aktualności

  • 01.06.2026
    Sekretarz Stanu Władysław Teofil Bartoszewski wraz ze swoją chińską odpowiedniczką, wiceminister spraw zagranicznych Hua Chunying przeprowadził VIII rundę polsko-chińskiego Dialogu Strategicznego. 1 czerwca w Pekinie omawiano przejście do nowego etapu w dwustronnej współpracy gospodarczej, plany wizyt wysokiego szczebla, sytuację bezpieczeństwa w Azji Wschodniej oraz relacje UE-Chiny.
  • 29.05.2026
    Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraża oburzenie decyzją o nadaniu jednej z ukraińskich formacji wojskowych tytułu „bohaterów UPA”. Tego rodzaju decyzje mogą zostać wykorzystane przez rosyjską propagandę do osłabienia relacji polsko-ukraińskich i podważania strategicznego partnerstwa między naszymi krajami.
  • 29.05.2026
    W dniu 29 maja 2026 roku ministrowie spraw zagranicznych Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski i Szwecji oraz Wysoka Przedstawiciel Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa wzięli udział w 23. Sesji Ministerialnej Rady Państw Morza Bałtyckiego (RPMB) w Sopocie, zorganizowanej na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych RP.
  • 29.05.2026
    Szefowie dyplomacji Rady Państw Morza Bałtyckiego, na zaproszenie wicepremiera Radosława Sikorskiego, 28-29 maja w Sopocie uczestniczyli w 23. Sesji Ministerialnej RPMB. Ministrowie podpisali Deklarację Sopocką dotyczącą bezpieczeństwa w regionie Bałtyku i wsparcia dla Ukrainy.
  • 29.05.2026
    Artur Harazim Podsekretarz Stanu w MSZ spotkał się 29 maja w Warszawie z Jolantą Kawą, prezes Fundacji im. B. Geremka oraz Pawłem Bliźniukiem, posłem na Sejm RP i przewodniczącym Polsko - Francuskiej Grupy Parlamentarnej. Wręczył im akty powołania na członków kapituły Nagrody im. Bronisława Geremka.
  • 29.05.2026
    Podsekretarz Stanu Artur Harazim i Wiceminister Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej Republiki Włoskiej, Edmondo Cirielli potwierdzili rozpoczęcie prac nad nowym Traktatem o przyjaźni i współpracy polsko-włoskiej. Podczas spotkania, które odbyło się 29 maja omawiano także wyzwania bieżącej polityki międzynarodowej.
  • 29.05.2026
    Podsekretarz Stanu Wojciech Zajączkowski 29 maja spotkał się z Jego Wysokością Otumfuo Osei Tutu II, królem Aszanti. Rozmowy dotyczyły nowych perspektyw współpracy z Ghaną.
  • 27.05.2026
    Jubileuszowy szczyt Partnerstwa Odry z okazji 20-lecia polsko-niemieckiej inicjatywy współpracy regionów przygranicznych miał miejsce 27 maja br. w Poznaniu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych reprezentowali Henryka Mościcka-Dendys, Dyrektor Generalna i Przewodnicząca Rady ds. Współpracy z Republiką Federalną Niemiec oraz Jan Tombinski, Chargé d'affaires a.i. Ambasady RP w Berlinie.
  • 27.05.2026
    Perspektywy współpracy politycznej i gospodarczej były głównym tematem polsko-kongijskich konsultacji z udziałem Podsekretarza Stanu Wojciecha Zajączkowskiego oraz Wiceministry Spraw Zagranicznych, Współpracy Zagranicznej, Frankofonii i Diaspory Kongijskiej Demokratycznej Republiki Konga Noëlli Ayeganagato Nakwipone. Rozmowy miały miejsce 27 maja w Warszawie.
  • 27.05.2026
    Wicepremier, Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski wziął udział w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w formule Gymnich, które odbyło się 27-28 maja br. w Limassol na Cyprze.
{"register":{"columns":[]}}