W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Jacek Czaputowicz weźmie udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa

14.02.2020

W dniach 15-16 lutego 2020 r. szef polskiej dyplomacji weźmie udział w 56. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie rola Zachodu we współczesnych stosunkach międzynarodowych w obliczu rywalizacji mocarstw i nierozwiązanych konfliktów regionalnych.

Tabliczka z napisem "Ministerstwo Spraw Zagranicznych"

Dyskusja podczas tegorocznej konferencji będzie koncentrować się na wyzwaniach dla projektu europejskiego, rozwoju współpracy obronnej i liberalnego porządku międzynarodowego. Poruszone zostaną również kwestie bezpieczeństwa regionalnego – konfliktu w Libii, a także sytuacji bezpieczeństwa w regionie Zatoki Perskiej i Azji Wschodniej. Ważnymi tematami będą także współczesne wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa międzynarodowego w wymiarze ekologicznym, ekonomicznym i technologicznym.  

W trakcie konferencji w Monachium minister Jacek Czaputowicz zabierze głos w dyskusji panelowej na temat Unii Europejskiej i projektu europejskiego. Na marginesie konferencji szef polskiej dyplomacji odbędzie również szereg spotkań dwustronnych.

W przeddzień wizyty w Niemczech minister Jacek Czaputowicz złoży również wizytę w Liechtensteinie, gdzie spotka się z następcą tronu księciem Alojzym, minister spraw zagranicznych tego państwa Katrin Eggenberger oraz konsulem honorowym RP w Liechtensteinie Stefanem Wolfem.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

fot. Tymon Markowski / MSZ