W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Zbigniew Rau wziął udział w II Konferencji Afrykańskiej „Afryka – kierunki rozwoju”

09.10.2020

– Afryka stanie się atrakcyjnym partnerem handlowym oraz, ze względu na stosunkowo młode społeczeństwo, obszarem z ogromnym zapotrzebowaniem na wiedzę i wysokie technologie. Wdrażana obecnie Afrykańska Kontynentalna Strefa Wolnego Handlu usprawni współpracę handlową Unii Europejskiej z Afryką i otworzy nowe możliwości także dla polskich przedsiębiorców – powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w wystąpieniu podczas inauguracji II Konferencji Afrykańskiej „Afryka – kierunki rozwoju”.

2020.10.09 Lodz . Minister Zbigniew Rau . Konferencja Afrykanska . Lodzka Specjalna Strefa Ekonomiczna .
Fot. Tymon Markowski / MSZ

Współpraca gospodarcza, bezpieczeństwo, edukacja i działania na rzecz rozwoju to najważniejsze zagadnienia, na temat których toczy się debata podczas konferencji organizowanej w dniach 9-10 października przez Instytut Promocji Gospodarki w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Polscy przedsiębiorcy mają Afryce wiele do zaoferowania: od budownictwa, infrastruktury i transportu, poprzez technologie teleinformatyczne, aż po gospodarkę morską, zielone technologie oraz przetwarzanie odpadów – zaznaczył minister Rau.

Szef polskiej dyplomacji zwrócił ponadto uwagę na polskie zaangażowanie w pomoc rozwojową i humanitarną dla krajów afrykańskich, której udzielamy nie tylko poprzez programy UE oraz ONZ, ale też z dużym udziałem polskich organizacji pozarządowych. Podkreślił, że oprócz aktywności przedsiębiorców i samorządów dla naszej rozpoznawalności i budowania dobrego wizerunku w Afryce kluczowe są inicjatywy społeczne, współpraca akademicka i kontakty międzyludzkie.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Fot. Tymon Markowski / MSZ

Zdjęcia (7)