W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Monika Szatyńska-Luft rzecznikiem prasowym MSZ

19.03.2020

Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz wyznaczył z dniem 18 marca Monikę Szatyńską-Luft do pełnienia funkcji Rzecznika Prasowego MSZ.

Monika Szatyńska-Luft

Monika Szatyńska-Luft jest doświadczoną dziennikarką, autorką książek, reportaży, artykułów, felietonów i słuchowisk radiowych. Absolwentka iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych w Akademii Sztuki Wojennej. Współpracowała z hiszpańską telewizją publiczną TVE, przez wiele lat była dziennikarką i prezenterką Programu I TVP, m.in. w popularnym programie porannym „Kawa czy herbata?”. Jest autorką artykułów publikowanych w polskich i zagranicznych tytułach prasowych. Prowadziła szkolenia i zajęcia m. in. na Uniwersytecie Wrocławskim. W ostatnich latach zajmowała się promocją wydarzeń kulturalnych, pracując w branży filmowej i wydawniczej (m.in. prezentacja faksymile rękopisu Wacława „Emira” Rzewuskiego w Arabii Saudyjskiej).

Ministerstwo Spraw Zagranicznych 

Biuro Rzecznika Prasowego 

fot.: MSZ