W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Najlepsze prace magisterskie nagrodzone w Konkursie Ministra Spraw Zagranicznych

23.12.2019

– Cieszę się, że tematyka prac nawiązuje do aktualnych wydarzeń w polityce zagranicznej – powiedział minister Jacek Czaputowicz wręczając nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się dziś w siedzibie MSZ.

laureaci konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych

– Życzę kontynuacji zainteresowań i rozwoju ścieżki kariery naukowej, ale zachęcam też do rozważenia ścieżki praktyki w służbie zagranicznej – powiedział minister gratulując laureatom.

Na tegoroczną 31. edycję konkursu nadesłano 17 prac magisterskich obronionych w 2019 r. Oceny dokonał powołany przez Ministra Spraw Zagranicznych Komitet Nagrody, obradujący pod przewodnictwem Dyrektora Akademii Dyplomatycznej Artura Harazima.

Nagrodą pierwszego stopnia uhonorowano Monikę de Silva za pracę magisterską pt.: „How Does Law Protect Religion in War? International Protection of Freedom of Religion in Armed Conflicts”, napisaną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, pod kierunkiem dr. hab. Wojciecha Brzozowskiego.

Nagrodą drugiego stopnia uhonorowano Iwo Gurdka za pracę magisterską pt.: „Kierunki polskiej polityki zagranicznej w informacjach MSZ w latach 1990-2019”, napisaną w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod kierunkiem prof. dr. hab. Michała Chorośnickiego.

Wyróżnienie otrzymała Justyna Białous za pracę magisterską pt.: „Stałe Przedstawicielstwa Państw przy organizacjach międzynarodowych, jako przykład dyplomacji wielostronnej z perspektywy Polski”, napisaną na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, pod kierunkiem prof. dr. hab. Macieja Perkowskiego.

Konkurs jest organizowany corocznie od grudnia 1989 r. Jego celem jest rozbudzenie w środowisku akademickim zainteresowania współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, a w szczególności zagadnieniami z zakresu polskiej polityki zagranicznej.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Fot. Gabriel Piętka/MSZ