W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowa edycja aplikacji dyplomatyczno-konsularnej

22.03.2019

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło nabór na nową edycję aplikacji dyplomatyczno-konsularnej (2019B), która przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji. Termin składania dokumentów upływa 11 kwietnia 2019 r.

Wpinki Ministerstwa Spraw Zagranicznych w granatowych pudełkach, przygotowane do wręczenia absolwentom aplikacji dyplomatyczno-konsularnej po nadaniu pierwszego stopnia dyplomatycznego.

Uczestnicy aplikacji zostaną zatrudnieni w MSZ na czas określony 1 roku.  Po jej ukończeniu i  zdaniu egzaminu uzyskają stopień dyplomatyczny oraz podejmą obowiązki członka służby zagranicznej. W pierwszej kolejności zostaną skierowani do pracy w placówkach zagranicznych RP na okres 2 lat. Aplikacja dyplomatyczno-konsularna to początek kariery w MSZ!

Termin składania dokumentów na aplikację upływa 11 kwietnia 2019 r.
 

Materiały

Rozporządzenie regulujące przebieg konkursu
Wykaz wymagań i dane kontaktowe na stronie KPRM