W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowe zasady współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Krajowej Izby Gospodarczej

25.03.2021

– Wsłuchujemy się w oczekiwania polskich eksporterów i inwestorów. Zawarte dzisiaj Porozumienie z Krajową Izbą Gospodarczą pozwoli lepiej wykorzystać synergię miedzy naszymi instytucjami, dzięki czemu będziemy jeszcze efektywniej wzmacniać potencjał polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Sformalizowanie naszej współpracy pozwoli też na skuteczniejsze promowanie polskiej marki – podkreślił wiceminister Jabłoński w trakcie ceremonii podpisania Porozumienia o współpracy we wspieraniu promocji polskiej gospodarki. W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej dokument został podpisany przez Marka Kłoczko, Wiceprezesa-Dyrektora Generalnego.

2021.03.25 Warszawa . Minister Pawel Jablonski . Podpisanie umowy KIG Krajowa Izba Gospodarcza .Fot. Tymon Markowski / MSZ

Krajowa Izba Gospodarcza jest partnerem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i przedstawicielstw dyplomatycznych przy realizacji przedsięwzięć promujących polską gospodarkę. Obie instytucje będą współdziałać przy realizacji działań informacyjno-promocyjnych zarówno w kraju, jak i za granicą oraz regularnie wymieniać informacje nt. planowanych wydarzeń.

Dokonaliśmy przeglądu dotychczasowych efektów współpracy między MSZ a samorządem gospodarczym; na podstawie tych doświadczeń uaktualniamy zasady naszej współpracy. Dzięki temu będziemy mogli oferować polskim firmom pomoc zgodnie z ich oczekiwaniami, uszytą na miarę – wskazał wiceminister Jabłoński.

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) jest największą niezależną organizacją biznesu w Polsce. Powstała w 1990 roku i reprezentuje największą liczbę przedsiębiorców, łącząc 160 organizacji biznesowych. KIG jest członkiem Eurochambres i Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu, ma podpisane umowy o współpracy z większością narodowych izb gospodarczych na świecie.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

fot. Tymon Markowski / MSZ 

Zdjęcia (4)