W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oświadczenie MSZ nt. wyborów prezydenckich w Republice Mołdawii

16.11.2020

Polska odnotowuje spokojny przebieg obu tur wyborów prezydenckich w Republice Mołdawii. Zwycięstwo kandydatki proeuropejskiej opozycji, byłej premier Mai Sandu przyjmujemy z uznaniem, jako jasny wybór mołdawskiego społeczeństwa na rzecz demokratycznego rozwoju i pełnego przezwyciężenia negatywnych skutków lat sowieckiej dominacji, a następnie niepełnej transformacji.

2020.04.02 Warszawa . Budynek MSZ . Ministerstwo Spraw Zagranicznych .
Fot. Tymon Markowski / MSZ

Mamy nadzieję na nadanie nowej dynamiki reformom, realizowanym w Republice Mołdawii przy wsparciu UE w ramach Partnerstwa Wschodniego, i ich pełną implementację. Ufamy, że w ten sposób uda się położyć silne fundamenty pod konkurencyjną gospodarkę, co zapewni w przyszłości dobrobyt społeczeństwu mołdawskiemu. Polska deklaruje gotowość do pełnej współpracy z prezydent-elekt Maią Sandu i rządem Republiki Mołdawii celem umocnienia pozycji tego państwa w ramach współpracy państw europejskich.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych 
Biuro Rzecznika Prasowego

Fot. MSZ