W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Paweł Milewski nowym ambasadorem RP w Japonii

01.10.2019

Minister Jacek Czaputowicz w imieniu Prezydenta RP wręczył dziś Pawłowi Milewskiemu nominację na stanowisko Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego RP w Japonii.

Minister Jacek Czaputowicz wręczył Pawłowi Milewskiemu nominację na stanowisko Ambasadora RP w Japonii

Paweł Milewski jest absolwentem Wydziału Neofilologii (sinologia) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył też studia na Uniwersytecie Xiamen oraz Stołecznym Uniwersytecie Pedagogicznym w Pekinie, a także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej. Od 1999 r. jest pracownikiem MSZ. W latach 2001 -2002 pracował w Departamencie Azji, Australii i Ameryki Łacińskiej MSZ, a następnie (2002-2003) w Departamencie Azji i Pacyfiku MSZ. Od 2003 do 2009 r. pracował w Ambasadzie RP w Chinach, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika wydziału kultury i promocji. Po powrocie do kraju w latach 2011-2013 pełnił funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Azji i Pacyfiku. W latach 2013-2017 był Ambasadorem RP w Australii. Od 2017 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Azji i Pacyfiku MSZ.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Fot. Tymon Markowski/MSZ