W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podpisanie porozumienia ws. udzielania pomocy repatriantom i otwarcie wystawy pt. „Znani nieznani. Polacy światu” – AKREDYTACJE PRASOWE

09.10.2019

 

 

10 października 2019 r. o godz. 11.00 w Porcie Lotniczym „Ławica” im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu podpisane zostanie porozumienie dotyczące pomocy udzielanej na lotniskach repatriantom z Kazachstanu, przybywającym w celu osiedlenia się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych porozumienie podpisze dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Iwona Kozłowska, natomiast ze strony firmy Welcome Airport Services jej prezes Piotr Wieczorek. 

W wydarzeniu weźmie udział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Przy okazji tego wydarzenia otwarta zostanie także wystawa pt. „Znani nieznani. Polacy światu”, zrealizowana przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spaw Zagranicznych przy współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk. W organizację prezentacji wystawy zaangażowany jest także Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu.

Akredytacje na to wydarzenie można uzyskać przez system akredytacji online dostępny poniżej w nieprzekraczalnym terminie do czwartku 10 października br. do godz. 08.00. Po tym terminie akredytacje nie będą przyjmowane.

Wejście akredytowanych dziennikarzy do budynku VIP przy hali odlotów w Porcie Lotniczym „Ławica” im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (ul. Bukowska 285, Poznań) w godz. 10:15 – 10:45 na podstawie ważnej akredytacji prasowej.

Istnieje możliwość zaparkowania samochodu –  parking P1 NIEBIESKI

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych