W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polish Challenge Fund. Druga edycja: COVID-19. Zapraszamy do udziału

29.07.2020

W odpowiedzi na wyzwania związane z globalną pandemią Covid-19 i jej długofalowym wpływem na przyszłość gospodarki, rynku pracy, zarządzania i zdrowia, 27 lipca 2020 r. w ramach Polish Challenge Fund ogłoszony został drugi nabór wniosków w zakresie cyfrowych rozwiązań dla problemów rozwojowych, wynikających ze światowego kryzysu zdrowotnego spowodowanego pandemią.

Polish Challenge Fund. Druga edycja: COVID-19

W ramach parasolowej inicjatywy United Nations Development Programme Istanbul Regional Hub (UNDP IRH) pod nazwą „BOOST Solutions for Covid-19”, Polish Challenge Fund (PCF) poszukuje projektów mających na celu zapewnienie bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez wdrażanie innowacyjnych, cyfrowych rozwiązań i transformacji. Projekty wdrażane będą na Ukrainie i Białorusi – przy założeniu ich skalowalności i replikacji w regionach Europy i Azji Środkowej.

Do 13 września 2020 r. polskie podmioty mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów w jednym z następujących obszarów problemowych: new digital services and voice, low touch economies, wellbeing.

Więcej informacji i formularz aplikacyjny online są dostępne na stronie: https://boostimpact.org/

Dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosić będzie 20,000.00 do 40,000.00 USD, na zasadach analogicznych do pierwszej edycji. Dodatkowo, wybrane w konkursie podmioty będą mogły dołączyć do sieci osób, ekspertów i donatorów pomocy wspieranej przez UNDP IRH i uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach. Wymagane jest zapewnienie współfinansowania w wysokości min. 20% całkowitej wartości projektu oraz udokumentowanie współpracy z partnerem lokalnym.

Więcej informacji na temat współpracy MSZ z UNDP w ramach Polish Challenge Fund dostępnych jest na stronie internetowej Polskiej pomocy (w sekcji Działania) – www.polskapomoc.gov.pl, a także na stronie Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Europy i Azji Centralnej (UNDP IRH) https://www.eurasia.undp.org/ oraz https://boostimpact.org/polish-challenge-fund/.

 

Manager Projektu Polish Challenge Fund, UNDP IRH

Katarzyna Rozesłaniec katarzyna.rozeslaniec@undp.org; magdalena.kudlicka@msz.gov.pl