W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prof. Michał Kleiber przewodniczącym Polskiego komitetu ds. UNESCO

01.09.2020

Michał Kleiber odebrał dziś z rąk ministra Zbigniewa Raua nominację na przewodniczącego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.

Prof. Michał Kleiber odebrał dziś z rąk ministra Zbigniewa Raua nominację na przewodniczącego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.

Prof. Kleiber obejmuje funkcję Przewodniczącego Komitetu w czasie, kiedy Polska jest członkiem Rady Wykonawczej UNESCO (kadencja 2019-2023), najważniejszego międzyrządowego organu zarządzającego tej organizacji.

Profesor Kleiber jest uczonym o międzynarodowej renomie w dziedzinie informatyki stosowanej. Posiada wszechstronne doświadczenie w obszarze zarządzania nauką – m.in. pełnił funkcje ministra nauki i informatyzacji oraz prezesa Polskiej Akademii Nauk. Najważniejszym obszarem jego pracy badawczej i dydaktycznej jest zastosowanie technik komputerowych w badaniach naukowych, technice i medycynie.

Polski Komitet ds. UNESCO jest organem opiniodawczo-doradczym Rady Ministrów w kwestiach dotyczących UNESCO. W jego skład wchodzą przedstawiciele resortów (na szczeblu sekretarzy/podsekretarzy stanu) zaangażowanych we współpracę z UNESCO oraz osoby reprezentujące środowiska naukowe i twórcze. Na czele Komitetu stoi przewodniczący powoływany na pięcioletnią kadencję.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych 

Fot. Sebastan Indra/MSZ