W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przychodnia Lekarska Służby Zagranicznej

Zadania przychodni określa jej statut, nadany przez Ministra Spraw Zagranicznych. Przychodnia sprawuje opiekę specjalistyczną nad pracownikami MSZ w kraju i za granicą, pracownikami innych instytucji skierowanymi do pracy na placówkach oraz ich rodzinami.

Głównym zadaniem Przychodni Lekarskiej jest profilaktyka oraz minimalizowanie skutków chorób, które mogłyby osłabić kondycję członków Służby Zagranicznej i ich zdolność do pełnienia swojej misji. Przychodnia przeprowadza badania okresowe z zakresu medycyny pracy i kwalifikacje do wyjazdów, wizytuje placówki zagraniczne, monitoruje proces leczenia za granicą, ewakuuje chorych z krajów o niskim standardzie opieki zdrowotnej, współdziała z odpowiednikami z krajów Unii Europejskiej oraz w innych krajach.

{"register":{"columns":[]}}