W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Relacje transatlantyckie

Stany Zjednoczone są architektem, a jednocześnie kluczowym elementem obecnego ładu międzynarodowego w Europie. Partnerstwo transatlantyckie pomiędzy USA a Europą opiera się na dwóch filarach: poszanowaniu wspólnych wartości i wspólnocie interesów.

Stany Zjednoczone są kluczowym sojusznikiem Polski, a nasze relacje od wielu lat rozwijają się bardzo dynamicznie. Współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony, zarówno w formacie dwustronnym jak i w ramach NATO, stanowi filar, a jednocześnie punkt wyjścia do dalszego rozwoju relacji nie tylko w sferze politycznej, ale również gospodarczej oraz w zakresie kontaktów międzyludzkich. Ponadto oba państwa łączy szczególna więź oparta na wspólnej walce o wolność i wyjątkowej historii naszych narodów.

Polska docenia również wartość współpracy oraz zaangażowanie Kanady na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności w Europie oraz liczy na dalszy rozwój współpracy bilateralnej.