W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozmowa telefoniczna ministra Radosława Sikorskiego z sekretarzem stanu USA Marco Rubio

23.04.2025

Z inicjatywy sekretarza stanu USA doszło dzisiaj do rozmowy telefonicznej pomiędzy Marco Rubio a ministrem Radosławem Sikorskim. Szefowie dyplomacji omówili najnowsze informacje na temat stanu negocjacji w sprawie zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainę. Strona amerykańska podzieliła się swoją oceną perspektyw w tej sprawie.

Budynek MSZ . Na pierwszym planie zbliżenie na tabliczkę z napisem: Ministerstwo Spraw Zagranicznych .
Fot. Tymon Markowski / MSZ

Minister Sikorski i sekretarz Rubio omówili kwestie związane z kontynuacją presji na Rosję i pomocą dla walczącej Ukrainy. Poruszyli także temat starań krajów członkowskich Unii Europejskiej o zwiększenie swoich zdolności obronnych. Szefowie dyplomacji wymienili się też oceną sytuacji bezpieczeństwa na granicy polsko-białoruskiej, w tym kryzysu migracyjnego sterowanego przez Rosję za pośrednictwem Białorusi.

 

{"register":{"columns":[]}}