W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozmowa telefoniczna Ministra Raua z Sekretarzem Stanu Michaelem Pompeo

09.10.2020

- Chciałbym zapewnić, że jednym z moich priorytetów jest wzmacnianie relacji transatlantyckich oraz strategicznego, wielopłaszczyznowego partnerstwa ze Stanami Zjednoczonymi - przekazał dziś szef polskiej dyplomacji w trakcie rozmowy telefonicznej z szefem dyplomacji USA.

2020.04.02 Warszawa . Budynek MSZ . Ministerstwo Spraw Zagranicznych .
Fot. Tymon Markowski / MSZ

Czwartkowa rozmowa szefa polskiej dyplomacji z Sekretarzem Stanu USA Michaelem Pompeo służyła podkreśleniu wagi regularnych kontaktów politycznych, w świetle dynamicznie zmieniającej się sytuacji w bezpośrednim otoczeniu obszaru transatlantyckiego. Sekretarz Pompeo zapewnił o swoim pełnym zaangażowaniu na rzecz zacieśniania dwustronnych relacji, w tym współpracy w takich obszarach, jak wzmacnianie bezpieczeństwa i obrony Polski i Europy oraz rozwój współpracy gospodarczej i energetycznej.

Obie strony wyraziły przekonanie, że polsko-amerykańskie relacje będą coraz bogatsze, obejmując nowe wspólne inicjatywy, jak na przykład promocja wolności religii i wyznania. W tym kontekście omówiono przygotowania do Międzynarodowej Konferencji Wyższego Szczebla, której gospodarzem będzie Warszawa w dniach 16-17 listopada br. Politycy omówili także aktualną sytuację polityczną na Białorusi.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych