W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozmowa telefoniczna ministrów Polski i Indii

11.01.2022

Zbigniew Rau i Subrahmanyam Jaishankar omówili najważniejsze kwestie w relacjach politycznych Warszawy i New Dehli w wymiarze dwustronnym i w ramach współpracy wielostronnej. Rozmowa odbyła się na wniosek strony indyjskiej.

Rozmowa telefoniczna ministrów spraw zagranicznych Polski i Indii

Szef polskiej dyplomacji z zadowoleniem przyjął zaproszenie do złożenia wizyty w Indiach. Podkreślił, że o ile sytuacja pandemiczna pozwoli na jej realizację, bezpośrednie rozmowy w Nowym Delhi byłyby dobrą okazją do omówienia wszystkich najważniejszych kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, w tym ocen nt. sytuacji bezpieczeństwa w regionie Europy Wschodniej. – Liczymy na rychłe wznowienie intensywnych kontaktów politycznych, których dynamika została zakłócona wskutek pandemii – powiedział minister Rau. – Polska ma nadzieję na coraz bliższe więzi z Indiami, jednym z najważniejszych azjatyckich partnerów naszego kraju – dodał.

Ministrowie omówili również kwestie wznowienia połączeń lotniczych oraz wzrostu wymiany handlowej.

 

Łukasz Jasina
Rzecznik Prasowy MSZ

{"register":{"columns":[]}}