W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozmowa telefoniczna z ministrem stanu w MSZ, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ahmedem Ali Al-Sayeghem

23.11.2021

23 listopada podsekretarz stanu w MSZ Paweł Jabłoński odbył rozmowę telefoniczną z Ahmedem Ali Al-Sayeghem, Ministrem Stanu w MSZ Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

2021.04.27 Warszawa . Minister Pawel Jablonski . Sesja portret w gabinecie .
Fot. Tymon Markowski / MSZ

Wiceminister Jabłoński podkreślił doskonały stan polsko-emirackich stosunków dwustronnych; naświetlił także swojemu rozmówcy aktualną sytuację na granicy polsko-białoruskiej, dziękując stronie emirackiej za zrozumienie i wsparcie w walce z nielegalną migracją.  

Obaj ministrowie omówili również polsko-emirackie relacje ekonomiczne, których rozwój zyskał szczególną dynamikę w ostatnich miesiącach. Wiceszef MSZ wyraził satysfakcję z umieszczenia Polski na liście 10 najważniejszych krajów priorytetowych w rozwoju międzynarodowej współpracy gospodarczej ZEA. Obaj rozmówcy zgodzili się, że rozpoczęta kilka tygodni temu w Dubaju wystawa EXPO 2020 jest doskonałą okazją do dalszego rozwoju tej współpracy.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

{"register":{"columns":[]}}