W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Ministra Czaputowicza z Ambasadorem Słowacji

30.06.2020

– Cieszymy się z bardzo dobrego stanu relacji między Warszawą i Bratysławą, które cechuje zbieżność poglądów na współczesne stosunki międzynarodowe – podkreślił szef polskiej dyplomacji podczas rozmowy ze słowackim ambasadorem Andrejem Drobą.

2020.06.30 Warszawa . Minister Jacek Czaputowicz . Spotkanie ambasador Slowacja.
Fot. Tymon Markowski / MSZ

Najważniejszym tematem spotkania było zbliżające się polskie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej i planowany na 3 lipca szczyt premierów V4, przy okazji którego będzie miała miejsce robocza wizyta premiera Słowacji Igora Matoviča. Omówiono także kwestię spotkania ministrów spraw zagranicznych Grupy, które odbędzie się 7 lipca w Wadowicach.

Minister Jacek Czaputowicz podziękował ambasadorowi Drobie za decyzję władz słowackich o umieszczeniu Polski na liście państw bezpiecznych i otwarciu granicy polsko-słowackiej. – Jest to szczególnie ważna informacja dla polskich pracowników transgranicznych pracujących m.in. w Austrii oraz dla innych naszych obywateli w związku z rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym – podkreślił minister. 

Szef polskiej dyplomacji złożył także słowackiemu ambasadorowi życzenia  satysfakcjonującej misji w Polsce. Było to pierwsze spotkanie ministra Czaputowicza z ambasadorem Słowacji od czasu złożenia przez Andreja Drobę listów uwierzytelniających  26 lutego br.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Fot. Tymon Markowski / MSZ

Zdjęcia (4)