W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie ministra Zbigniewa Raua z ministrem spraw zagranicznych Rumunii, Bogdanem Aurescu

23.11.2021

W ramach wizyty w Bukareszcie 23 listopada minister spraw zagranicznych, Zbigniew Rau, spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Rumunii, Bogdanem Aurescu.

2021.11.23 Bukareszt , Rumunia . Minister Zbigniew Rau . Delegacja do Rumunia , spotkanie z minister SZ Rumunia .
Fot. Tymon Markowski / MSZ

Ministrowie poruszyli kwestie trwającego obecnie kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej i jego konsekwencji dla bezpieczeństwa regionu. W tym kontekście rozmawiali oni także na temat koordynacji działań państw NATO na wschodniej flance sojuszu, również wobec pojawiających się informacji o rosyjskiej interwencji na Ukrainie. Minister Rau podkreślił bliskie relacje łączące oba kraje oraz wspólną perspektywę na kwestie bezpieczeństwa i zagrożenia płynące ze wschodniego sąsiedztwa. Zaznaczył, że zmiana polityki władz Białorusi, zarówno w odniesieniu do sztucznie wywołanego kryzysu na granicy z UE, jak również jeśli chodzi o kryzys polityczny i prześladowania społeczeństwa obywatelskiego wymaga skoordynowanej i konsekwentnej presji ze strony wspólnoty euroatlantyckiej.

 

Łukasz Jasina

Rzecznik Prasowy MSZ

 

Foto: Tymon Markowski / MSZ

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}