W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szef Służby Zagranicznej Arkady Rzegocki na konferencji z okazji 25. rocznicy członkostwa Polski w OECD

22.11.2021

- Wyzwania w dziedzinie intensyfikacji kontaktów z regionem Eurazji, rozszerzenia Organizacji o kraje kandydujące czy współpracy z G20 to jedne z najważniejszych kwestii w OECD z punktu widzenia polskiej polityki zagranicznej – podkreślił Szef Służby Zagranicznej Arkady Rzegocki podczas konferencji w siedzibie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Konferencja z okazji 25. rocznicy członkostwa Polski w OECD

W dniu 22 listopada Szef Służby Zagranicznej Arkady Rzegocki wziął udział w jubileuszowej konferencji z okazji 25. rocznicy przystąpienia Polski do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Arkady Rzegocki podkreślił, że Polska z uwagą śledzi i stara się wspierać reformy gospodarcze w krajach Europy Wschodniej, Kaukazu Południowego oraz Azji Środkowej, dlatego od lat wspiera program regionalny OECD Eurasia Competitiveness Programme adresowany do 13 krajów tego regionu. Ponadto przypomniał o dążeniu Polski do zwiększenia obecności w pracach G20. Zaznaczył, że OECD stoi obecnie przed koniecznością podjęcia ważnej decyzji o otwarciu negocjacji akcesyjnych z sześcioma krajami kandydującymi. Szef Służby Zagranicznej zwrócił także uwagę na potrzebę szerszej reprezentacji obywateli polskich na stanowiskach kierowniczych w OECD.

OECD jest międzynarodową organizacją gospodarczą z siedzibą w Paryżu, utworzoną w 1961 r. Polska jest członkiem organizacji od 1996 r. Misją OECD jest poszukiwanie i promowanie najlepszych rozwiązań politycznych i gospodarczych, mających na celu poprawę jakości życia ludzi na świecie. Organizacja prowadzi też prace badawcze oraz koncepcyjne skupiające się na najważniejszych zagadnieniach społecznych oraz gospodarczych.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

 

Foto: GPW

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}