Wiceminister Konrad Szymański wziął udział w London School of Economics Polish Economic Forum w Londynie

Wiceminister Konrad Szymański wziął udział w London School of Economics Polish Economic Forum w Londynie

- Europa potrzebuje adaptacji i reformy. Nowy europejski konsensus powinien oprzeć się o rozwój wspólnego rynku, politykę obronną w porozumieniu z NATO, nową politykę migracyjną, wykluczającą relokacje, skupioną na aspektach zewnętrznych i być może zreformowaną politykę przemysłową. Europa na nowo musi udowodnić, że jest kluczem do europejskiego dobrobytu i bezpieczeństwa - mówił wiceminister Konrad Szymański w czasie VIII edycji London School of Economics Polish Economic Forum.

Wiceszef polskiej dyplomacji Konrad Szymański uczestniczył w panelu dyskusyjnym pt.: „Quo vadis Europe?”, poświęconym wpływowi brexitu na Polskę i Polaków oraz, w szerszej perspektywie, przyszłości Europy i Unii Europejskiej, głównie w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem wiceministra Szymańskiego dyskusję o reformie UE należy zacząć od diagnozy obecnych problemów, a proponowane rozwiązania powinny być przede wszystkim realistyczne.

London School of Economics Polish Economic Forum jest największą konferencją dotyczącą Polski, organizowaną poza granicami naszego kraju. W Forum wzięło udział ponad 700 polskich studentów najlepszych brytyjskich uniwersytetów oraz przedstawicieli świata biznesu i polityki. Organizatorem wydarzenia jest London School of Economics Polish Business Society, stowarzyszenie zrzeszające polskich studentów London School of Economics.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

 

Fot. Szymon Szaran / MSZ

Navigation Menu

Metrics