W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wideokonferencja o technologii cyfrowej w kontekście pandemii COVID-19

01.07.2020

– Efektywne wykorzystanie możliwości, jakie stwarza nowoczesna technologia cyfrowa w zakresie prewencji oraz opieki zdrowotnej przyczynia się do ograniczenia pandemii COVID-19 – podkreślił minister Jacek Czaputowicz podczas ministerialnej wideokonferencji poświęconej wykorzystaniu technologii cyfrowej w kontekście pandemii koronawirusa, która odbyła się 1 lipca br.

Wideokonferencja o technologii cyfrowej w kontekście pandemii COVID-19

Szef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę na niebezpieczne zjawisko wzrostu działań o charakterze kryminalnym i dezinformacyjnym w cyberprzestrzeni wymierzonych w obywateli, podmioty prywatne, struktury państwowe, w tym także szpitale i inne podmioty związane z walką z pandemią.

Minister Czaputowicz zadeklarował gotowość Polski do wielostronnej współpracy w tym zakresie. Opierając się na polskich doświadczeniach wskazał, że w walce z Covid-19, efektywne działania wymagają współpracy ekspertów do spraw zdrowia oraz  teleinformatyki.

Szef polskiej dyplomacji nawiązał do polskich doświadczeń z zakresu informatyzacji ochrony zdrowia oraz rozwoju zdalnych form opieki, w tym telemedycyny oraz stworzonych przez rząd aplikacji cyfrowych, mających na celu ograniczanie rozpowszechniania się wirusa.

W konkluzji minister Czaputowicz zadeklarował poparcie Polski dla Deklaracji, przedłożonej do przyjęcia przez organizatorów wideokonferencji, a której tekst kataloguje działania na rzecz walki z koronawirusem oraz identyfikuje obecne kierunki w obszarze zdrowia cyfrowego, cyberbezpieczeństwa i rozwoju kompetencji cyfrowych w tym zakresie.

Konferencja została zorganizowana z inicjatywy Estonii i Singapuru – państw szczególnie zainteresowanych problematyką roli Internetu i transformacji cyfrowej - a także liderów Grupy Przyjaciół e-administracji i cyberbezpieczeństwa. 

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Fot. Sebastian Indra / MSZ

 

{"register":{"columns":[]}}