W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wirtualne Polsko-Estońskie Forum Biznesu

07.04.2021

- Polsko-estońskie relacje są żywym dowodem na to, że pracować zdalnie nie znaczy pracować mniej efektywnie. Świadczy o tym chociażby to, że w zdominowanym przez pandemię roku 2020 wymiana handlowa między obu naszymi krajami nie tylko się nie skurczyła, lecz wzrosła o 4 procent — w znacznej mierze dzięki gospodarce cyfrowej — zauważył minister spraw zagranicznych, prof. Zbigniew Rau, otwierając dzisiejsze Polsko-Estońskie Forum Biznesu, które odbyło się w całości w formule online.

Pl-Ee

Zorganizowane przez ministerstwa spraw zagranicznych Polski i Estonii wspólnie z partnerami biznesowymi, zwłaszcza powołaną w 2020 roku Polsko-Estońską Izbą Gospodarczą, Forum wpisuje się w obchody stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między obu krajami. Przede wszystkim jednak stanowi okazję do refleksji nad przyszłością dwustronnej współpracy gospodarczej i rolą, jaką powinny w niej odgrywać branże i sektory wysokotechnologiczne.

We współpracy gospodarczej między Polską a Estonią drzemie wciąż niewykorzystany potencjał, a jednym z najbardziej obiecujących jej obszarów jest Inicjatywa Trójmorza, w której ramach oba nasze kraje mogłyby się stać liderami Cyfrowej Autostrady Trójmorza – zaznaczył szef polskiej dyplomacji.

Panelowa część wydarzenia poświęcona została możliwościom rozwoju współpracy w najbardziej perspektywicznych obszarach: smart city, cyberbezpieczeństwie i w zakresie dronów. Dyskusję, w której udział wzięli przedstawiciele estońskich i polskich podmiotów, w tym wyróżniających się firm działających w tych branżach poprzedziło wystąpienie prezesa Polsko-Estońskiej Izby Gospodarczej Artura Kuczmowskiego. 

Wiodącym elementem programu wydarzenia były rozmowy B2B między przedstawicielami polskich i estońskich firm. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Biuro Rzecznika Prasowego

 

foto: MSZ Republiki Estońskiej / Ambasada RP w Tallinie 
wideo:  Łucja Sucharska / MSZ 

Wideo

Zdjęcia (1)