W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wnioski o legalizację/apostille tylko korespondencyjnie

14.03.2020

Od dn. 16 marca br. do odwołania Referat ds. legalizacji zawiesza przyjmowanie interesantów w Urzędzie.

Budynek MSZ zima

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się COVID-19 (koronawirusa), w celu zminimalizowania ryzyka zachorowań, od dn. 16 marca br. do odwołania Referat ds. legalizacji zawiesza przyjmowanie interesantów w Urzędzie.

Uprzejmie prosimy o przekazywanie wniosków o legalizację/apostille wyłącznie  korespondencyjnie. Do wniosku należy załączyć: dokumenty urzędowe, które mają zostać poświadczone, potwierdzenie opłaty oraz informację o adresie zwrotnym (więcej informacji w sekcji: Chcę uzyskać apostille oraz Chcę uzyskać legalizację).

Pracownicy Referatu ds. legalizacji dołożą wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie rozpatrzyć wnioski wpływające za pośrednictwem poczty. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu mailowego (legalizacja@msz.gov.pl).