W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dobrze wykorzystajcie czas spędzony w domu! Mamy ciekawą ofertę edukacyjną on-line

24.04.2020

Wirtualne lekcje i warsztaty – edukacja on-line to w tej chwili konieczność. Interesujesz się historią lub sztuką? A może Twoje dzieci przygotowują się do egzaminów? Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą edukacji przez internet, którą prowadzą instytucje realizujące projekty dofinansowane z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko.

Funduszowy Pakiet Antykryzysowy: edukacja online z Funduszami Europejskimi. Obok ikonka ucznia z długopisem, tabletem, telefonem, dyplomem. Na dole ikonki Facebooka oraz Twittera, logotypy Funduszy Europejskich i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, flaga Polski.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Prowadzi warsztaty on-line w Edukacyjnym Studiu Nagrań, które powstało w ramach projektu „Modernizacja obiektów kultury w celu poprawy dostępu do dóbr i usług oferowanych w dziedzinie muzyki, w szczególności w zakresie polskiej piosenki”. Szczegóły na temat warsztatów, np. z produkcji dźwięku, można uzyskać pod adresem mailowym studio@muzeumpiosenki.pl.

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum prowadzi Maturalne SOS, proponując cykl webinariów, które pozwolą usystematyzować wiedzę z terminologii i analizy dzieła sztuki. Każde ze spotkań on-line poświęcone jest innej epoce. Na zajęcia obowiązują zapisy. Szczegóły znajdziecie na stronie muzeum.

Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice

Ośrodek zachęca do e-edukacji teatralnej w czasie, kiedy nie mogą odbywać się zajęcia stacjonarne. W ofercie znajdziemy:

  • przypomnienie warsztatów dla młodzieży, przy okazji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Kalejdoskop", odbywającego się co roku w Gardzienicach, prowadzonego przez Katarzynę Marjasiewicz i Stowarzyszenie Architekci Kultury ze Świdnika,
  • analityczne "rozgryzanie" przez reżysera z udziałem aktorów enigmatycznych i niejasnych tekstów dramatów,
  • lekcje z cheironomii (sposób prowadzenia zespołu muzycznego, najczęściej chóru),
  • zajęcia z pracy nad głosem,
  • opowieści o najstarszych tekstach-skarbach kultury europejskiej, które tę kulturę ukonstytuowały.

Szczegóły na stronie ośrodka.

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał

Małych patriotów zapraszamy do nauki z zamojskim muzeum. Na stronie muzeum można pobrać karty pracy – dla dzieci i młodzieży. Tematy związane są z historią Zamościa, polskimi symbolami narodowymi, ale też z samym muzeum.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Młyn Wiedzy stworzyła Gmina Miasta Toruń – beneficjent Programu Infrastruktura i Środowisko. Na swojej stronie internetowej prowadzi akcję #zostanwdomu z Młynem Wiedzy. Można tu skorzystać z materiałów wideo, które są związane z zajęciami w pracowni biologicznej i fizycznej, zwiedzaniem wystawy „Ścieżki dorastania”, a także z propozycjami doświadczeń, które łatwo przeprowadzić w domu. W sam raz coś dla przyszłych naukowców!

Łazienki Królewskie

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej oferty lekcji muzealnych online, którą proponują Łazienki Królewskie. W czasie wirtualnych zajęć będzie można odkrywać XVIII-wieczną rezydencję królewską oraz kolekcje sztuki Stanisława Augusta. Autorskie i kreatywne zajęcia poprowadzą wykwalifikowani, pełni pasji edukatorzy muzealni. W ramach zajęć zdalnych Łazienki proponują również materiały dla nauczycieli, w tym karty pracy.

Zamek Królewski w Warszawie

A co powiecie na lekcje na dworze królewskim? Wyjątkowe zajęcia przygotował Zamek Królewski w Warszawie. Wszystkie materiały zostały przygotowane zgodnie z podstawą programową. Skorzystają z nich i zerówkowicze, i uczniowie starszych klas – również szkół ponadpodstawowych.

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Z kolei Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie prowadzi akcję #OdkrywajzMiM, a w niej - serię doświadczeń, które możecie przygotować w domu.

Muzeum Sztuki w Łodzi

Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi przygotował cykle skierowane do młodszej publiczności. Ale nie tylko. Proponowane materiały powinny zainteresować również dorosłych. Zajęcia odbywają się codziennie i przede wszystkim uczą podstawowych kompetencji niezbędnych do odbioru sztuki – i to przez zabawę!

EC1 Łódź

Na wirtualne zajęcia warto zajrzeć do jeszcze jednego miejsca w Łodzi. W EC1 znajdzie się coś dla fanów kina, nauki, techniki, komiksów i gwiazd – koordynatorzy akcji "EC1 Łódź on-line" zapewniają, że będzie z czego wybierać.

Muzeum Narodowe w Krakowie

Krakowskie Muzeum Narodowe zachęca do korzystania z kart pracy, które powstały w ramach cyklu „Do dzieła!”. Można też wybrać jedną z wielu ścieżek zwiedzania muzeum.

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

W wirtualną przestrzeń swoją działalność edukacyjną przeniosło też Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Warto zaglądać na muzealny blog i kanał YouTube. Pojawiły się już pierwsze lekcje on-line.

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Bardzo kreatywne zajęcia znajdziemy na stronie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Oparte są one o reprodukcje dzieł Leona Wyczółkowskiego!

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W wilanowskim Wirtualnym Muzeum odnajdą się przede wszystkim wielbiciele historii i kultury staropolskiej. Znajdziecie tu filmy dokumentalne, multimedia oraz podręczniki on-line.

Zamek Królewski na Wawelu

Blog edukacyjny Zamku Królewskiego na Wawelu kryje mnóstwo wartościowych treści dla rodzin, uczniów, studentów czy nauczycieli.

Państwowe Muzeum Etnograficzne

Wiele edukacyjnych projektów, wystawy do zwiedzania on-line, materiały i narzędzia edukacyjne do pobrania - do świata etnograficznej edukacji on-line zapraszamy Was razem z warszawskim muzeum.

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

W Etnocentrum znajdziecie m.in. tutoriale rękodzielnicze i kulinarne. Na każdy dzień tygodnia zaplanowany jest inny cykl. Start – zawsze o 19:00.

{"register":{"columns":[]}}