W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Mosty dla Regionów

Głównym celem rządowego Programu Mosty dla Regionów jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe. W Programie Mosty dla Regionów przeprawy mogą powstawać w ciągach dróg zarządzanych przez samorządy, tj. dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Mosty dla regionów

Uroczysta inauguracja Programu odbyła się 22 maja 2018 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w obecności premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów Jerzego Kwiecińskiego i Andrzeja Adamczyka. Oficjalny podpis pod uchwałą Rady Ministrów ustanawiającą Program premier złożył 25 lipca 2018 r.

Program potrwa do 2028 roku. Na jego realizację rząd przeznaczył 2,3 miliarda złotych. W Programie wskazano 21 rekomendowanych lokalizacji przepraw mostowych, wytypowanych w wyniku przeprowadzonych analiz. Inicjatywa w zakresie realizacji inwestycji i wnioskowania o wsparcie w tym zakresie leżała jednak całkowicie w gestii jednostek samorządu terytorialnego. Nabór wniosków do Programu miał charakter otwarty – swoje propozycje projektów mogły zgłaszać wszystkie samorządy.

{"register":{"columns":[]}}