W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyplomatyczne Otwarcie Roku Krajowej Izby Gospodarczej

16.01.2020

To gospodarcza promocja Polski i samorządu gospodarczego w Polsce. Spotkanie przedstawicieli akredytowanych w Polsce członków korpusu dyplomatycznego z biznesem i przedstawicielami rządu już po raz dziewiąty zorganizowała Krajowa Izba Gospodarcza. W "Dyplomatycznym otwarciu roku" uczestniczyła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska Jedynak.

minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak mówi do mikrofonu na pulpicie napis 2020 Dyplomatyczne otwarcie roku

Chociaż prognozy wzrostu dla wielu krajów są korygowane w dół, to analitycy Banku Światowego przewidują, że w bieżącym roku polska gospodarka będzie rosnąć w tempie 3,6%. Liczymy, że Polska zachowa silną pozycję w gronie najszybciej rozwijających się gospodarek – przekonywała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W warszawskim Centrum Olimpijskim spotkało się kilkaset osób związanych z korpusem dyplomatycznym, administracją publiczną, samorządem oraz biznesem. Poza podsumowaniem minionego roku, była to okazja do określenia perspektyw na przyszłość oraz warunków ekspansji polskich firm za granicą.

Goście zza granicy mieli okazję przekonać się, jakie korzyści zapewni im współpraca z miejscowym biznesem. Dla rodzimych przedsiębiorców z kolei była to okazja na poznanie możliwości dla ich rozwoju, które zapewnia współpraca z placówkami dyplomatycznymi. Przedsiębiorcy mogli bezpośrednio dowiedzieć się, na jakie wsparcie mogą liczyć ze strony Krajowej Izby Gospodarczej, która w tym roku obchodzi swoje 30-lecie.