W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Engineering Design Center wkracza w nowy etap rozwoju

11.01.2021

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa (dawniej: Instytut Lotnictwa) oraz General Electric (GE) od ponad 20 lat tworzą wspólnie warszawskie centrum technologiczne - Engineering Design Center (EDC). Dzisiaj, w obecności wiceminister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, przedstawiciele firm podpisali umowę przedłużającą współpracę polskich inżynierów i naukowców z amerykańskim koncernem na kolejne 15 lat.

Na grafice screeny z uroczystości podpisania umowy o dalszej współpracy pomiędzy Siecią Badawczą Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa a General Electric

Dzisiejsza umowa pokazuje jak ważna jest relacja świata biznesu z nauką. Taki związek jest szczególnie istotny teraz, gdy gospodarka musi wrócić na ścieżkę szybkiego rozwoju

- powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Współpraca pomiędzy Siecią Badawczą Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa a General Electric daje polskim inżynierom możliwość realizacji kluczowych projektów dla branży lotniczej i energetycznej. Innowacyjne rozwiązania współtworzone w centrum mają znaczenie strategiczne nie tylko dla rozwoju gospodarki polskiej, ale również dla gospodarki światowej.

Wiceminister Jarosińska-Jedynak pogratulowała stronom umowy osiągnięć projektowych i badawczo-rozwojowych oraz życzyła sukcesów w opracowywaniu przełomowych technologii.

Engineering Design Center to największy ośrodek technologiczny w Europie oraz jedno z największych biur projektowych General Electric. Obecnie zatrudnionych jest tutaj ponad 1300 osób. Zespoły inżynierskie EDC pracują na potrzeby lotnictwa, energetyki oraz energii odnawialnej. W codziennej pracy wykorzystują zaawansowane narzędzia analityczne i obliczeniowe. Korzystają z nowoczesnych laboratoriów mieszczących się na terenie EDC.