W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejskie Centrum Doradztwa Inwestycyjnego (ECDI)

Z jakich elementów składa się Europejskie Centrum Doradztwa Inwestycyjnego (ECDI)?

ECDI jest jednym z narzędzi Planu Inwestycyjnego dla Europy, który ma na celu poprawę warunków dla realizacji projektów inwestycyjnych poprzez identyfikację oraz zniwelowanie głównych przeszkód finansowych i niefinansowych dla wdrażania projektów inwestycyjnych.

ECDI obejmuje m.in. punkt dostępu do szerokiej gamy programów doradczych i pomocy technicznej, a także inicjatyw dla publicznych i prywatnych beneficjentów świadczonych przez doświadczonych ekspertów. Ponadto stanowi platformę współpracy, wymiany i upowszechniania wiedzy wśród instytucji partnerskich ECDI i poza nimi.

W jaki sposób ECDI wspiera promotorów projektów/inwestorów?

ECDI zapewnia szerokie wsparcie dla projektów na każdym etapie jego przygotowania. Doradztwo finansowe ma również na celu zwiększenie zdolności firm do pozyskania odpowiednich źródeł finansowania.

Usługi, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem ECDI:

  • pomoc techniczna dla projektu;
  • konstruowanie projektu;
  • doradztwo finansowe;
  • budowanie potencjału;
  • doradztwo w zakresie polityki firmy.

ECDI zapewnia dostęp do wielu programów i inicjatyw dot. wsparcia doradczego i technicznego poprzez sieć placówek partnerskich. Promotorzy projektu, instytucje publiczne i prywatne przedsiębiorstwa mogą uzyskać wsparcie techniczne na początkowym etapie tworzenia projektu oraz na etapie gotowości projektu do wdrożenia, uzyskać porady na temat odpowiednich źródeł finansowania oraz otrzymać dostęp do specjalistycznej wiedzy technicznej i finansowej.

W celu kontaktu z ECDI w sprawie inwestycji, uprzejmie prosimy o kontakt za pomocąformularza dostępnego na stronie Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Powyższy materiał został opracowany w oparciu o informacje znajdujące się na stronie Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
21.12.2018 15:51 Magdalena Gawlas
Pierwsza publikacja:
21.12.2018 15:51 Magdalena Gawlas