W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Fundusze Europejskie. Inwestujemy w ochronę zdrowia

22.05.2020

Kolejne środki ochronne i dezynfekcyjne trafią do szpitali. Dzisiaj podpisano szóstą już umowę o dofinansowanie zakupów w programie Infrastruktura i Środowisko. Łącznie 550 milionów złotych, które Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeznaczyło na rzecz walki służby zdrowia z koronawirusem, wspiera już personel medyczny. To rezultat działania Funduszowego Pakietu Antywirusowego.

Na grafice z lewej lekarka w rękawiczkach jednorazowych, obok napis: 550 mln zł z funduszy europejskich dla ochrony zdrowia na walkę z koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia dzięki środkom unijnym przekazanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, uruchomiło 6 projektów na wsparcie systemu ochrony zdrowia w zapobieganiu, przeciwdziałaniu oraz zwalczaniu koronawirusa.

Umowa na ostatni, szósty projekt o wartości 100 milionów złotych została podpisana dziś. Dofinansowanie z programu Infrastruktura i Środowisko to 85 milionów złotych.

Za te pieniądze szpitale otrzymają między innymi maseczki, przyłbice, fartuchy, rękawiczki, termometry bezdotykowe oraz środki do dezynfekcji.

{"register":{"columns":[]}}