W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Fundusze Europejskie w służbie policji

20.07.2021

Prawie 8 mln zł z funduszy unijnych trafi do policji na zakup nowoczesnego sprzętu poprawiającego bezpieczeństwo na drogach.

Na zdjęciu dwa motocykle oznaczone jako policyjne, za nimi stoi minister Waldemar Buda. Na ekranie napis: Fundusze UE wspierają bezpieczeństwo na drogach

Fundusze unijne i pieniądze krajowe inwestujemy w poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki dzisiejszej umowie Komenda Stołeczna Policji kupi nowoczesny sprzęt, w tym m.in. motocykle i specjalistyczną odzież, apteczki i laserowe mierniki prędkości

– powiedział wiceminister Waldemar Buda.

20 lipca 2021 r. Komenda Stołeczna Policji podpisała umowę związane z rozwojem sieci TEN-T („Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T - etap II”). Wartość całkowita projektu to 9,10 mln zł, z czego dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIŚ) wynosi 7,73 mln zł.

­Dzięki realizacji projektu zmniejszy się liczba zdarzeń drogowych, a służby szybciej udzielą pomocy w wypadkach drogowych

– podkreślił wiceminister Waldemar Buda.

Przedmiotem dofinansowanego projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie garnizonu stołecznego, gdzie występuje jedna z lokalizacji przecięcia się dwóch korytarzy rozwijającej się Transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T: Morze Bałtyckie – Morze Adriatyckie, Morze Północne – Morze Bałtyckie.

Dofinansowanie dla policji z Funduszy Europejskich z Programu Infrastruktura i Środowisko, w ramach realizowanych projektów to na dzień dzisiejszy (20.07.2021 r.) około 264,64 mln zł.