W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inwestycje i rozwój są tam, gdzie można dojechać - minister Jerzy Kwieciński w Stalowej Woli

15.04.2019

- Chcemy budować mosty po to, żeby łączyć Polskę. Chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych regionów, a tutaj mosty są w szczególności potrzebne – mówił minister Jerzy Kwieciński podczas konferencji prasowej w Stalowej Woli dotyczącej budowy przeprawy na rzece San w Stalowej Woli.

Minister Jerzy Kwieciński podczas konferencji prasowej przemawia do stojących przed nim mikrofonów

W wydarzeniu oprócz ministra Kwiecińskiego wziął udział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury oraz Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, a także przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego, powiatu stalowowolskiego oraz miasta Stalowej Woli.

- Widzimy, że tutejsi samorządowcy maja stalową wole, żeby ten most powstał. Trwa analiza wniosków złożonych w naborze do programu Mosty dla Regionów  – mówił minister Kwieciński.

Stalowa Wola jest jedną z lokalizacji budowy mostu, dla której samorząd miasta ubiega się o wsparcie w ramach rządowego programu. Most powstanie w ciągu nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 Zaklików-Stalowa. Nowa przeprawa umożliwi mieszkańcom Stalowej Woli i regionu szybkie połączenie z przyszłą drogą S74 oraz zapewni bezpośredni dostęp do obwodnicy Niska i Stalowej Woli. Budowa rozpocznie się w 2023 roku.

Program Mosty dla Regionów przewiduje uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe w ciągach dróg będących w zarządzie jednostek samorządu terytorialnego. Budowa i modernizacja odcinków dróg wraz z mostami zostanie dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
16.04.2019 11:18 Emilia Chmiel
Pierwsza publikacja:
16.04.2019 11:18 Emilia Chmiel