W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

MFiPR partnerem cyklu wideokonferencji dla firm „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

22.05.2020

Na grafice od góry zdjęcie dwóch osób pomagających sobie we wspinaczce, logotyp i napis: Tarcza Antykryzysowa dla biznesu. Poniżej napis Cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców www.parp.gov.pl/tarcza.

Eksperci z zakresu prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.

Sytuacja, z którą obecnie się mierzymy jest dla nas wszystkich nadzwyczajna. W całej UE nie było nikogo, kto miałby zaplanowane działania na wypadek wystąpienia kryzysu wywołanego epidemią. Oprócz szybkiego uruchamiania działań antykryzysowych współfinansowanych z Funduszy Europejskich, na bieżąco dostosowujemy procedury i zasady wdrażania funduszy do aktualnych wyzwań. Chcemy mieć pewność, że wszystkie wprowadzane przez nas zmiany i działania zyskają akceptację Komisji Europejskiej i że ponoszone dziś wydatki nie zostaną w przyszłości zakwestionowane. Współpracujemy z przedsiębiorcami, żeby przygotowane przez nas rozwiązania były najlepszymi z możliwych – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Podczas wirtualnych spotkań eksperci będą wyjaśniać szczegóły i odpowiadać na pytania. Najważniejsze tematy:

  • pomoc dla firm z Funduszowego Pakietu Antywirusowego – pożyczki płynnościowe z Programu Inteligentny Rozwój;
  • rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
  • tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
  • zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
  • pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.

Od początku pandemii staramy się odpowiadać także na związane z nią potrzeby polskich przedsiębiorców. Cykl wideokonferencji da możliwość zadawania pytań o wybrane najważniejsze formy wsparcia. W tak szerokim wachlarzu tematów odpowiedź na nurtujące pytania znajdą zarówno przedsiębiorcy, samorządowcy, pracownicy sektora publicznego i wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem – mówi Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Cykl konferencji on-line rozpocznie się 26 maja br. Dodatkowo, po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców. Więcej informacji na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wideokonferencje „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” są organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Rozwoju. Partnerami cyklu są Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Krajowa Administracja Skarbowa, Urząd Zamówień Publicznych, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Patronat medialny nad akcją objęła Polska Agencja Prasowa, grupa mediowa Polska Press, dziennik „Puls Biznesu” oraz telewizja i portal informacyjny Polsat News.

{"register":{"columns":[]}}