W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O polityce miejskiej na Expo 2020 w Dubaju

20.07.2021

Promocja 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (WUF11), które już za rok odbędzie się w Katowicach, nabiera rozpędu. Największe światowe wydarzenie o tematyce miejskiej będzie promowane podczas Expo 2020 w Dubaju.

Logo World Urban Forum oraz EXPO 2021 Dubai UAE

Możliwość promocji WUF11 podczas Expo 2020 to dla nas ogromna szansa. Chcemy, aby cały świat dowiedział się, w jak wyjątkowym miejscu odbędzie się 11. sesja wydarzenia. Jako gospodarze Światowego Forum Miejskiego chcemy dotrzeć z informacją do jak największej grupy odbiorców i zaprosić ich do przyjazdu do Polski w czerwcu 2022 roku

– mówiła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

O WUF11 w Dubaju

Najbliższy rok to czas jeszcze bardziej intensywnych przygotowań do Światowego Forum Miejskiego, także w obszarze promocji wydarzenia. Podczas Expo 2020 w Dubaju Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zorganizuje dla uczestników wydarzenia, podczas których eksperci będą dyskutować między innymi o rozwoju miast oraz ich potencjale i problemach. To okazja do międzynarodowej wymiany doświadczeń w tematyce miejskiej oraz zachęcenia uczestników Wystawy Światowej do udziału w WUF11.

World Urban Forum – bądź z nami w Katowicach

WUF11 odbędzie się między 26 a 30 czerwca 2022 roku w Katowicach pod hasłem „Zmieniamy miasta dla lepszej przyszłości”. W trakcie konferencji będziemy rozmawiać na temat zrównoważonego rozwoju miast. Dzięki wydarzeniu będzie można wsłuchać się także w najważniejszy głos w debacie – głos mieszkańców miast. Expo 2020 to również jedna z okazji do promowania Planu Działań dla Miast – ważnego elementu dziedzictwa programowego WUF11. Plan Działań dla Miast jest zachętą krajów i miast między innymi do podejmowania wysiłku na rzecz transformacji miast i włączania się w realizację celów zrównoważonego rozwoju, szczególnie na obszarach zurbanizowanych.

Expo: świat w jednym miejscu

Expo 2020 w Dubaju ze względu na pandemię COVID19 zostało przełożone o rok i odbędzie się między 1 października 2021 roku a 31 marca 2022 roku. Po raz pierwszy Wystawa Światowa będzie zorganizowana w kraju arabskim.

Tematyka Expo 2020 będzie skupiać się wokół wyzwań dzisiejszego świata, ich złożoności i skomplikowania. Rozwinięciem tematu przewodniego będą trzy podtematy: szans, mobilności i zrównoważonego rozwoju. Wydarzenie ma być platformą dialogu zachęcającą do tworzenia przyszłości opartej na współdziałaniu.

Wystawy Światowe Expo to największe tego typu wydarzenia na świecie. Łączą wątki gospodarcze, promocyjne, kulturalne i turystyczne. Odbywają się co 5 lat. Historia Wystaw Światowych sięga 1851 roku. Początkowo służyły one prezentacji osiągnięć naukowych i prezentacji wynalazków. Obecnie Expo jest platformą międzynarodowego dialogu na rzecz postępu i współpracy. Za organizację Wystaw Światowych odpowiada Międzynarodowe Biuro Wystaw w Paryżu.

Więcej informacji wkrótce.

Informacje o WUF11

Materiały

http://wuf11.katowice.eu
http://wuf.unhabitat.org

Informacje o Expo 2020

Materiały

http://www.expo.gov.pl
http://www.bie-paris.org