W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Partnerstwo publiczno-prywatne. Szkolenie dla samorządowców i przedsiębiorców

02.09.2019

Kilkanaście lat temu mało kto wiedział, jak skutecznie ubiegać się o fundusze unijne. Dziś Polska jest liderem w wykorzystywaniu tych środków, a polskie instytucje i firmy sięgają po nie coraz chętniej. Chcielibyśmy, żeby takie zaufanie zdobyła również inna forma finansowania inwestycji, czyli partnerstwo publiczno-prywatne.

Szkolenie z partnerstwa publiczno-prywatnego.

10 września w Łodzi odbędzie się szkolenie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorców, którzy są zainteresowani realizacją projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Spotkanie z udziałem wiceministra Waldemara Budy, pełnomocnika rządu ds. PPP, będzie składało się z trzech części. Pierwsza będzie dotyczyła charakterystyki polskiego rynku PPP, prawa oraz działań Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w tym zakresie, druga – między innymi podziału zadań w projektach PPP, przygotowania ich do realizacji i oceny. Trzecia część to konsultacje indywidualne.

Szkolenie jest zaplanowane w godz. 8.30-14.00 i odbędzie się w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ul. Ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 22G, sala konferencyjna nr K1).

Szkolenie jest nieodpłatne, a liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem: https://www.webankieta.pl/ankieta/450548/formularz-zgloszeniowy-na-szkolenie-10-wrzesnia-2019-r-lodz.html

Czym jest PPP

To wspólna inicjatywa partnerów z sektora publicznego i prywatnego, którzy dzielą się zyskiem, ryzykiem i odpowiedzialnością. Cel inwestycji powinien być publiczny. Partnerstwo publiczno-prywatne może być  stosowane w wielu dziedzinach: w służbie zdrowia (na przykład szpitale, przychodnie), oświacie (przedszkola, szkoły), kulturze (muzea) czy transporcie (infrastruktura drogowa, transport publiczny).

PPP w liczbach

Według Komisji Europejskiej od 1990 do 2016 roku w Unii Europejskiej zrealizowano 1749 projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego o wartości 336 miliardów euro, czyli mniej więcej 1,5 biliona złotych. W tym zestawieniu dominują inwestycje w transport, zdrowie i edukację. W 2008 roku w Polsce weszła w życie ustawa o PPP. Na mocy tego prawa jest realizowanych 135 inwestycji  o łącznej wartości około 6 miliardów złotych. Jednym z przykładów takiej realizacji, który zostanie omówiony podczas szkolenia, jest termomodernizacja budynków w Zgierzu.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}