W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowujemy konsultacje społeczne programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027

14.09.2021

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) zakończyło konsultacje społeczne programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). 28 września odbędzie się konferencja podsumowująca, na której zaprezentujemy uwagi, postulaty i wnioski zgłoszone podczas konsultacji. Przedstawimy również główne zmiany, jakie zostaną wprowadzone w kolejnej wersji FERS.

Na grafice umieszczono treść: "Konferencja podsumowująca, Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, 28 września 2021, godz. 10:00, sprawdź efekty konsultacji"

Dzięki konsultacjom społecznym mogliśmy dostosować założenia i pomysły, które zaprezentowaliśmy w pierwszej wersji programu, z państwa oczekiwaniami i potrzebami. Praca, edukacja, zdrowie oraz dostępność – to główne obszary działania programu FERS. Budżet Programu to ponad 4 miliardy euro

– mówiła wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Od 9 lipca, czyli czasu zakończenia konsultacji publicznych, eksperci z MFiPR intensywnie pracowali nad rozpatrzeniem wszystkich zgłoszonych uwag. W prace były zaangażowane również inne resorty i instytucje. W ramach licznych spotkań i konsultacji zdołaliśmy przeanalizować każdą z blisko 750 uwag zgłoszonych przez ponad 130 instytucji. Na ich podstawie wprowadziliśmy korekty w projekcie Programu.

Warto podkreślić, że równolegle prowadzimy dialog z Komisją Europejską, która również przedstawiła nam swoją wstępną opinię na temat założeń programu FERS. W konferencji podsumowującej konsultacje wezmą udział również przedstawiciele Komisji Europejskiej

– zaznacza wiceminister Jarosińska-Jedynak.

Aby wziąć udział w konferencji wypełnij formularz

Konferencja odbędzie się w formule on-line. Będzie tłumaczona na język migowy.

Materiały

Program konferencji podsumowującej konsultacje publiczne programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 oraz „odwróconego” wysłuchania publicznego 28 września 2021 r.
FERS​_po​_konsultacjach.pdf 0.29MB

Wideo